Иво Санадер не дојде на свадбата на ќерка му (ВИДЕО)

Бруна Санадер (30), ќерката на бившиот хрватски премиер Иво Санадер се омажи за долгогодишното момче, економистот Ведран Вукадиновиќ.

Венчавката се одржа во катедралата на островот Хвар, Свети Стјепан.

Бруна до црквата пристигнала во придружба на сестра си Петра Санадер и пријателките. На новинарите не им бил дозволен пристап, но сепак, новинарите на порталот „Слободна Далмација“ успеале да забележат дел од атмосферата пред влезот.

По венчавката, младенците пред црквата танцувале на песните на Оливер Драгојевиќ ,„Цесарица“ и „Кад ми доџеш ти“.

Остатокот од свадбената церемонија се одржал во еден познат клуб, а гостите биле превезувани со неколку бродови.

Иво Санадер не дојде на венчавката на својата ќерка.

Поранешниот хрватски премиер се наоѓа во затворот Реметинец, каде треба да отслужи шестгодишна казна затвор за случајот „Планинска“, за кој беше осуден на 4,5 години затвор, а со одлука на Врховниот суд, казната му е зголемена на шест години.

Udala se Bruna Sanader: Nakon ceremonije vjenčanja, poljubila se s Vedranom ispred crkve, plesali su na Oliverove pjesme

Udala se Bruna Sanader: Nakon ceremonije vjenčanja, poljubila se s Vedranom ispred crkve, plesali su na Oliverove pjesme Više na http://bit.ly/2ErSBoj

Publiée par 24sata sur Samedi 25 mai 2019

Прочитајте и...  ОЈО загуби професионалец и голем пријател, почина поранешниот обвинител Славчо Станков

Прочитај повеќе

Макрон уште еднаш го повика Иран веднаш да ја ослободи научничката, Фариба Аделхах

Слободен печат

Трет ден по ред Шведска има повеќе од илјада новозаразени

Слободен печат

Канада закрепна од коронакризата: Во мај отворени 289.600 нови работни места

Слободен печат

Венко Филипче: Вирулентноста опаѓа, новите случаи се од 15 семејства, најголемиот дел без симптоми

Алијанса за Албанци: Али Ахмети зборува за албански премиер, додека бојкотира албански претседател

Слободен печат

Анкета: Повеќе од половина Грци ќе одат летово на одмор

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Повик од ЕУ до Западен Балкан за потесна соработка во граничното управување

Слободен печат

Нема да се тестираат лицата кои биле надвор од Скопје овој викенд

Слободен печат

Муфтијата Фетаху: Ковид -19 не е игра, туку сериозна и тешка болест

Слободен печат

Протест против расната сегрегација утре во Вашингтон

Слободен печат

Дваесет и пет заболени од Липково, едно лице од Куманово

Слободен печат

Вработеноста во САД во мај порасна за 2,5 милиони

Слободен печат