Ивановска: Не водиме предмет за Јанева

Државната комисија за спречување на корупција не води предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева. Ова го рече првата Антикорупционерка Билјана Ивановска, образложувајќи дека не водат предмет за да не се поклопуваат со обвинителството.

– Има само една промена во анкетниот лист на Јанева, тоа беше за половно возило, изјави претседателката на ДКСК Ивановска.

По истекување на мандатот, односно откако е разрешена Јанева како специјална јавна обвинителка има рок од 30 дена да достави анкетен лист.

Антикорупционерите не ја провериле имотната состојба на преостанатите обвинители.

Прочитајте и...  Членовите на ДИК нема да земат бонуси за изборите

Прочитај повеќе

Заев: Нема црна кампања, граѓаните заслужуваат да се води позитивна кампања

Слободен печат

Заев: Транспарентни сме во маркетиншкото рекламирање во сите медиуми

Слободен печат

Во оваа земја во САД 30 000 луѓе живеат во полигамијa, повеќе не е нелегално

Слободен печат

Спиропали: Господ нека му помогне на Илир Мета

Маријана Митровска

Две лица починаа во Иран, денеска им беше потврден коронавирусот

Слободен печат

Колку кокаин заплени МВР? Македонија била крајна дестинација

Слободен печат

Остави Коментар

13 + дванаесет =

Прочитај повеќе

Пленковиќ: Ако обвинителот Јелениќ не поднесе оставка, ќе го разрешиме

Слободен печат

Шентоп: Забелешките на Макрон за борба со исламскиот сепаратизам се пример за сурова исламофобија

Слободен печат

МАЖИ СО ПУШКИ И ЖЕНИ СО МАРАМИ ВО БАЗЕН: Политичари под кривичен прогон за расистичка боенка

Слободен печат

Георгиева: Коронавирусот е сериозна неизвесност со која се соочува глобалната економија

Слободен печат

Чулев не ја потврдува количината на запленетата дрога во Сарај

Слободен печат

Бугарскиот патријарх Неофит: Православните браќа во Македонија може да сметаат на наша поддршка

Слободен печат