Ивановска: Не водиме предмет за Јанева – Слободен печат
ВестиМакедонија

Ивановска: Не водиме предмет за Јанева

По истекување на мандатот, односно откако е разрешена Јанева како специјална јавна обвинителка има рок од 30 дена да достави анкетен лист.

Државната комисија за спречување на корупција не води предмет за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева. Ова го рече првата Антикорупционерка Билјана Ивановска, образложувајќи дека не водат предмет за да не се поклопуваат со обвинителството.

– Има само една промена во анкетниот лист на Јанева, тоа беше за половно возило, изјави претседателката на ДКСК Ивановска.

По истекување на мандатот, односно откако е разрешена Јанева како специјална јавна обвинителка има рок од 30 дена да достави анкетен лист.

Антикорупционерите не ја провериле имотната состојба на преостанатите обвинители.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close