Иванов си замина од МЗТ Скопје – Слободен печат
КошаркаСпорт

Иванов си замина од МЗТ Скопје

Иванов потпиша едногодишен договор со хрватскиот прволигаш Задар, а официјалната презентација се очекува во наредните денови.

Еден од најзаслужните кошаркари за освојувањето на шампионската титула, Иве Иванов, го напушти МЗТ Скопје и се врати во Хрватска. Иванов потпиша едногодишен договор со хрватскиот прволигаш Задар, а официјалната презентација се очекува во наредните денови.

Информацијата ја потврди и клубот на својата интернет-страница преку спортскиот директор Бранимир Лонгин.
– Договорот е потпишан на една година, а потоа ќе видиме ќе се одвива ситуацијата – изјави Лонгин.

Иванов во МЗТ Скопје дојде токму од редовите на Задар но по само една година одлучи да се врати во татковината.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close