Иванов си замина од МЗТ Скопје

Еден од најзаслужните кошаркари за освојувањето на шампионската титула, Иве Иванов, го напушти МЗТ Скопје и се врати во Хрватска. Иванов потпиша едногодишен договор со хрватскиот прволигаш Задар, а официјалната презентација се очекува во наредните денови.

Информацијата ја потврди и клубот на својата интернет-страница преку спортскиот директор Бранимир Лонгин.
– Договорот е потпишан на една година, а потоа ќе видиме ќе се одвива ситуацијата – изјави Лонгин.

Иванов во МЗТ Скопје дојде токму од редовите на Задар но по само една година одлучи да се врати во татковината.

Прочитајте и...  АБА отсвири крај, МЗТ Скопје останува во АБА2 лигата

Прочитај повеќе

„Супер Марио“ е пред уште една неуспешна приказна

Слободен печат

Шалке непријатно изненаден во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Кулушевски: Сон е да се игра за Јувентус, заедно со Роналдо!

Слободен печат

АБА лигата без шампион, МЗТ повторно со „празни раце“

Слободен печат

НБА лигата нема да продолжи во јули!?

Слободен печат

Го одби Лацио, еве каде ќе игра синот на легендарниот Хаџи (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

За плукање фудбалерите ги очекува суспензија од 12 натпревари!

Слободен печат

„Пантерска“ одбрана на Димитриевски, невидена радост на Алиоски! (ВИДЕО)

Слободен печат

Домашниот дрес на Манчестер јунајтед за следната сезона 2020/21 (ФОТО)

Слободен печат

Сикошек Пелко не е повеќе играч на Вардар

Слободен печат

Уште еден чекор поблиску до враќање на Премиер лигата, дозволени тренинзи без ограничувања

Слободен печат

Сер Алекс си направи „Олд трафорд“ додека беше во карантин

Слободен печат