4 C
Скопје

Иванка Трамп и Џаред Кушнер го напуштија Вашингтон: Изнајмнуваат луксузен апартман со кирија од 40.000 долари месечно

Иванка Трамп, ќерката на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, и нејзиниот сопруг Џаред Кушнер го напуштија Вашингтон и заминаа во Мајами каде рентаат луксузна недвижност, соопшти денеска Си-ен-ен повикувајќи се на свои извори.

Се дознава дека Иванка во Мајами изнајмила апартман во луксузен станбен комплекс на брегот на Атлантскиот Океан со договор на една година. Телевизијата дознава дека месечната кирија на таква недвижност е во висина од 40.000 долари.

Се укажува и дека во близина на брегот на Флорида има остров наречен Индијан крик, во сопственост на Иванка, и дека таа таму планира да изгради дом.

Иванка и Џаред беа советници на претседателот во Белата куќа.

Претходно, на Флорида заминаа и самиот Трамп со сопругата Меланија, сега веќе екс-првата дама на САД.

Прочитајте и...  По еден месец пауза, пратениците се вратија во собраниските клупи

Американските медиуми известија дека по излегувањето од авионот „Ер Форс Уан”, Меланија сама продолжила кон влезот на аеродромот без да му се придружи на сопругот.

Поврзани вести

Се сруши патнички авион: Најмалку 12 лица загинаа во Јужен Судан

Слободен печат

Кумата на Путин влегува во политика: Русија и Украина на работ на нова војна?

Илинка Иљоска

Ќе никне ли комплекс без идеја, без ентитет и далеку од размерите во секаква смисла во строгиот центар на Скопје?

Дино Чупевски

Мас: Ние остануваме на ветувањето дека иднината на Западен Балкан е во ЕУ

Слободен печат

Николовски: Постојано ќе се разгледува реализацијата на Планот за корупција

Слободен печат

Николовски: Парламентарното мнозинство ќе продолжи да расте

Слободен печат

Остави Коментар