Иванка починала во САД, се собираат средства да ја погребаат во Штип

Штипјанката Иванка Станојкова, која неколку дена пред нејзиниот 41 роденден ја загуби битката со ракот во Чикаго како последна желба имала да биде погребана дома во Штип, за што нејзините пријатели започнале да собираат средства преку „Go fund me“.

Таа во 2002 година имигрирала во САД за да основа семејство. Зад себе ги остава своите две ќерки Софи (16) и Стела (13).

Целта на акцијата е да се соберат 20.000 долари. Донирањето се одвива тука.

Прочитајте и...  Прес-конференција на Спасовски, Филипче и Караџовски во Владата (ВО ЖИВО)

Прочитај повеќе

Хонгконг на околу седум милиони жители ќе им подели по 1.280 долари во готово

Слободен печат

Почнаа карневалските празнувања во Струмица

Слободен печат

АКЦИЈА ВО УКРАИНА: Властите уништуваат 37.000 шишиња нелегално произведена вотка

Слободен печат

Руската полиција заплени бетмобил (ВИДЕО)

Слободен печат

Асанж се пожали дека не може да ја следи постапката за екстрадиција: Во ова учествувам како да гледам Вимблдон

Слободен печат

Трамп најави пресконференција за коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Додик: Посетата на Ѓукановиќ на БиХ е штетна по националниот интерес на Република Српска

Слободен печат

Тавила: Северна Македонија е подготвена за рано откривање на случаите со коронавирусот

МИА Агенција

Јенс Шпан: Германија е на почетокот од епидемијата на новиот коронавирус

Слободен печат

Листата на чекање сѐ подолга: Речиси осум илјади луѓе сакаат да патуваат во вселената

Слободен печат

Струмичкиот карневал нема да се откаже, ќе се следат препораките од надлежните

Слободен печат

Косово: Ниту едно лице не е заразено со коронавирус

Слободен печат