Иван на кого му беше трансплантирано срце заминува на домашно лекување (ФОТО)

Денеска Иван на кого му беше трансплантирано срце заминува од Клиниката за Државна кардиохирургија на домашно лекување, напиша претседателот на СДСМ, Зоран Заев на својот Фејсбук профил.

-Испишавме историја во јавното здравство, во кардиохирургијата и горд сум на тоа. Горд сум на нашиот здравствен систем и стручноста на нашите здравствени работници. Оддавам почит до семејството на Емилија Динева, за алтруизмот што го покажаа на дело. Нема повредна работа од еден спасен човечки живот- стои во постот на Заев.

Остануваме посветени на унапредување на јавното здравство, неведува тој и продолжуваме максимално да се грижиме и за Иван и за сите наши пациенти!

Прочитајте и...  Србија одлучи: Учениците до четврто одделение во училишта, другите ќе следат комбинирана настава

Прочитај повеќе

Град Скопје ја продолжува кампањата за бесплатно собирање на отпад од берба

МИА Агенција

Анкета: Секој втор Австриец сака работна недела од 30 часа

Слободен печат

Николовски и Заев се откажаа од средствата за патни трошоци

Слободен печат

Специјализирани корпи за отпад од заштитна опрема се поставуваат на повеќе локации низ државата

МИА Агенција

Најголем процент од новозаболените и смртните случаи имаат коморбидитети или се над 60 години

МИА Агенција

Од денеска во Брисел задолжително носење заштитна маска за лице

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Трамп: Ако победи Бајден, спремете се да учите кинески јазик!

Слободен печат

Дендиас: Ја повикуваме Турција веднаш да го напушти грчкиот континентален гребен

Слободен печат

„Кризата не боли и нас” – ССМ го одбележува Меѓународниот ден на млади

МИА Агенција

Трамп е изненаден од изборот на Камала Харис за потпретседател: Таа беше многу, многу непријатна кон Бајден

Слободен печат

Џафери и Пендаровски и натаму со различни ставови за роковите за врачување на мандатот

МИА Агенција

511 граѓани казнети за неносење маска

Слободен печат