Италијанскиот великан пред дилема: Икарди или Љоренте?

Поранешниот напаѓач на Јувентус не го продолжи договорот со Тотенхем на крајот од минатата сезона, иако му беше понуден нов.

За услугите на Љоренте интерес владееше од страна на Фиорентина, Манчестер јунајтед и Интер.

Но, Шпанецот сериозно ја разгледува понудата на Наполи во чии редови настапува македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, но постои „пречка“.

Аурелио Де Лаурентис ја следи и ситуацијата со аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди. Тој не дал зелено светло за трансфер во италијанскиот вицешампион, иако е голема желба на првиот човек на „наполитанците“.

Доколку за неколку дена нема позитивен одговор од Икарди, тогаш ќе се комплетира трансферот на Љоренте непосредно пред финишот на летниот преоден рок во Италија.

Прочитајте и...  Ученикот Лампард поуспешен од учителот Мурињо (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

седумнаесет − 2 =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат