Италијански новинар го налути Рафа Надал! (ВИДЕО)

Рафаел Надал, после поразот од Александер Зверев, не беше среќен од прашањето поставено од еден новинар, дали неодамнешната свадба е причина за недоволната концентрација на мечот против Германецот.

На прес конференцијата по мечот меѓу Надал и Зверев во своето прашање новинарот од Италија истакнуваше дека свадбата, за време и после прославата знае да одземе многу енергија, на што бурно реагираше светскиот број еден.

– Сериозен си? Ова е сериозно прашање или шега? Изненаден сум од таквото прашање кога веќе 15 години го делам животот со иста девојка. Имам нормален живот и многу стабилен. За мене тоа ништо не менува, имам само прстен. Јас сум само нормален човек. Можеби свадбата за тебе беше стресна – рече Надал, а потоа праша:

– „Колку долго сте со сопругата?“ И кога доби одговор 30 години, го продолжи разговорот со новинарот:

Прочитајте и...  „Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

– Можеби не си сигурен во себе. Одиме на прашања на шпански јазик, ова е с…е“ – беа зборовите на Рафа.

Поразот на Надал му даде шанса на Новак Ѓоковиќ оваа година сепак да ја заврши на првото место на АТП ранг листата.

Прочитај повеќе

Поранешниот Ф1 шеф Еклстон ќе стане татко на 90 години!

Слободен печат

Едно големо браво, моментно најдобрата фудбалска слика на светот!

Слободен печат

Евролигата со план да се одиграат сите мечеви во еден град!?

Коминовски Фидан

Одложена и шеста трка во Мото ГП шампионатот

Слободен печат

Во Атлетико Мадрид за 70 проценти намалени платите

Слободен печат

Три децении, проклетството не попушта – кој го проколна Ливерпул?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Џејмс Бонд“ на светскиот фудбал пред неочекуван трансфер!?

Слободен печат

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат