Италијански Божиќ во Њујорк: Уживајте следните две минути во прекрасниот божиќен амбиент (ВИДЕО)

На Фејсбук се појави снимка од украсени куќи во италијанско-американска населба во Њујорк. Целата улица изгледа како место од бајките. Уживајте следните две минути во прекрасниот божиќен амбиент.

ITALIAN XMAS IN NEW YORK

THE MAGIC ITALIAN CHRISTMAS IN NEW YORK (THESE HOUSES ARE OWNED BY ITALO-AMERICANS AND LOOK WHAT THEY ARE ABLE TO DO – YOU BETTER WATCH THE VIDEO TILL THE END) – INSTAGRAM: www.instagram.com/idressitalian

Publiée par Idressitalian.com sur Mardi 24 décembre 2019

Прочитајте и...  Поранешната девојка на Ал Пачино: Тој е голем скржавец, ми купуваше само цвеќе

Прочитај повеќе

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ лансираше нов предизвик на социјалните мрежи.

Слободен печат

Јапонците ја најавија пролетта со голотија

Слободен печат

На денешен ден се родени Курт Кобејн, Ријана и уште неколку музичари кои оставија голем белег во музиката…

Слободен печат

Топлите стапала го чуваат здравјето: Да ги разладите стaпалата е исто како да го разладите коренот на некоја билка, тоа ќе се одрази на целиот систем

слободен печат

Стил на Неделата: НАТАЛИ БАШОСКИ, уметница

Слободен печат

Несекојдневна операција во Лондон: Свирела виолина додека ѝ го оперирале мозокот (ВИДЕО)

слободен печат

Остави Коментар

1 + 2 =

Прочитај повеќе

СЕМЕЕН ТЕРАПЕВТ: Што да одговорите кога детето ќе постави незгодно прашање?

Разговор со Кристина Димитријевска: Љубомората е болест против која нема лек

Јасмина Кантарџиева Димков

Хороскоп за 20 февруари – Прочитајте што ве очекува овој четврток!

Слободен печат

Виц на денот: Операција

Слободен печат

Поранешната девојка на Ал Пачино: Тој е голем скржавец, ми купуваше само цвеќе

Слободен печат

Лизо на доделувањето на наградите се појави во „омот од чоколадо“, а сите ги коментираа нејзините нокти (ФОТО)

Слободен печат