Италијанската полиција уапси 10 припадници на мафијата „Ндрангета“

Седиштето на Ндрангета е во јужна Италија, а се занимава со трговија на кокаин.

Италијанската полиција уапси 10 лица во рамките на истрагата за контролата што мафијата ја има над гробиштата во северниот дел на Италија.

Полицијата се сомнева дека два клана на мафијашката група Ндрангета одредуваат кои фирми да организираат погреби или да градат гробници во Модена, град во италијанскиот регион Емилиа-Ромања.

Седиштето на Ндрангета е во јужна Италија, а се занимава со трговија на кокаин, но се повеќе се сели во северниот дел на земјата во потрага за поголеми приходи и легани бизниси, кои се користат како параван за перење на пари.

Прочитајте и...  Мицкоски: На 15-ти јули конечно ќе ја победиме сите заедно оваа ненародна и криминална власт предводена од СДСМ и Заев    

Прочитај повеќе

Серија инциденти пред Собранието на Србија во Белград (ВИДЕО)

МИА Агенција

Реакција на српската Демократска партија за протестите во Белград

Слободен печат

Демонстрантите ја нападнаа полицијата во Белград, употребен и солзавец

Слободен печат

Нови демонстрации во Србија, Парламентот го опколи жандармеријата (ВИДЕО)

Слободен печат

Вучиќ од Париз: Мислам дека конечно паднаа сите маски!

Слободен печат

Во светот денеска рекорден број новозаразени: СЗО признава дека не може да се искорени вирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Царовска: ВМРО-ДПМНЕ нуди изолација и враќање назад

Слободен печат

Стефановиќ: Брутални сцени на насилство, полицијата мора да реагира

МИА Агенција

Николоски: Мојот против кандидат е „капо ди тути капи“ на сите криминалци во оваа држава

Слободен печат

Филипче: Ако делите барем дел од ентузијазмот, вербата и желбата што јас вечерва ја чувствувам, ние сме победници

Слободен печат

Заев: После поразот Мицкоски нема да биде лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Мицкоски: Да ставиме крај на криминалот и разнебитувањето

Слободен печат