Италијанска кошаркарка го „запали“ Инстаграм (ФОТО)

Италијанката Валентина Вињали која е една од најубавите и најпопуларните кошаркарки одлучи да им предизвика здравствени проблеми на мажите.

View this post on Instagram

A tutte le ore ⏳🏀

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

Убавата Валентина која во слободно време работи и како модел, обожува да објавува провокативни слики на социјалните мрежи кои мамат воздишки кај посилниот пол.

Таа сега одлучи на своите фанови на Инстаграм да ги почести со секси фотографија на која таа лежи гола на кревет, притоа пишувајќи провокативна порака. Иако не се гледа премногу на сликата, потегот на Валентина Вињали и донесе повеќе од 100.000 „лајкови“ на Инстаграм.

View this post on Instagram

👅

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

Иако Вињали е сè уште актуелна кошаркарка, работи и како модел од што заработува многу повеќе отколку од настапите на терените.

View this post on Instagram

They don’t like you when you tell ‘em the truth

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

View this post on Instagram

RICCIONE IL FILM ⛵️🌊☀️ @instarai2

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

View this post on Instagram

Date le recenti e molteplici polemiche et questioni di importanza socio/politiche che mi stanno scassando la uallera tipo: “eh ti fotoscioppi sei sempre stata una cicciamerdaobesa”, “eh lecoscegrosse OMEDEO”, “eh la cellulite satanica”, e tu zia quella pelata (come se fossero dei reati 🤷🏻‍♀️) ecc ecc, volevo semplicemente ribadirvi che non ho fotoscioppato proprio nu cazz ma dopo il grande fratello la mia bilancia segnava un umile +12, che per farvi capire è una quantità di grasso pari a due casse di acqua del supermercato, di quelle che quando salite le scale smadonnate perché pesano. Detto ciò non penso che il mio culo grosso aumenti il buco nell’ozono, inverta l’asse terrestre, o aggravi la guerra in Siria quindi potete dormire sereni. Io sono SEMPRE stata COSÍ e ci sto tornando. Ps: i video non si fotoscioppano, i cervelli bacati nemmeno. Baci e abbraccy

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

 

Прочитајте и...  Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Тереза Кесовија се враќа на сцената: Ова едноставно не сакав да го пропуштам (АУДИО)

Слободен печат

Научниците донесуваат лоши вести: Ако сте имале повеќе од 10 сексуални партнери, можно е да заболите од рак

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Остави Коментар

Шестнаесет − два =

Прочитај повеќе

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Некои луѓе шират радост кај и да одат, додека другите шират само кога си одат: Животните мудрости на Оскар Вајлд!

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Тајната на Рудолф Нуреев: Невиност загубил со 25 години постара жена, а ја сакал балерината од Куба

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат