Италија плаче заедно со Гатузо, почина неговата сестра

Семејството на легендарниот италијански фудбалер и актуелен тренер на Наполи, Џенаро Гатузо е во шок, почина неговата сестра Франческа на 37-годишна возраст.


Сестрата на Гатузо од февруари беше хоспитализирана на интензивна нега во болница во Варезе, но нејзината состојба се влошила и таа денеска ја загуби битката со болеста.

Џенаро Гатузо, уште во февруари по мечот против Џенова, отпатува за Ломпардија за да биде покрај болната сестра но откако екипите добија дозвола да почнат со тренинзи, тој се врати во Неапол. Трагичната вест Џенаро ја дозна за време на тренингот на Наполи во трениг центарот во Кастел Волтурно.

Прочитајте и...  Коронавирусот се врати во Црвена звезда, позитивни дури шест фудбалери

Прочитај повеќе

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат

Пол позицијата за шампионот, Хамилтон најдобар на дождливите квалификации

Слободен печат