• incidente

Terribile scontro tra un'auto e un camion sulla strada Ohrid-Struga, tre feriti sono in ospedale

Тројца луѓе вечерва се повредени во сообраќајна незгода што се случила на патот Охрид-Струга, каде се судриле автомобил и камион. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, за МИА ја потврди информацијата, посочувајќи дека увидот е во тек и повеќе информации најави за утре. – Незгодата се случила околу 19 часот на патниот правец Охрид – …

Terribile scontro tra un'auto e un camion sulla strada Ohrid-Struga, tre feriti sono in ospedale Scopri di più »