• Ramadan Kadyrov

Kadyrov ritiene che la Russia dovrebbe usare armi nucleari a bassa potenza in Ucraina

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров денеска изјави дека Москва треба да размисли во Украина да употреби нуклеарно оружје со мала моќност, по новиот голем пораз на бојното поле. Коментирајќи го денешното губење на руското стратешко упориште, градот Лиман, во источна Украина, Кадиров на каналот Телеграм напиша: „Според мене, треба да се преземат подрастични мерки, кои би …

Kadyrov ritiene che la Russia dovrebbe usare armi nucleari a bassa potenza in Ucraina Scopri di più »