• mandato

Bubevski: Quando inizierà l'indagine, nei confronti di Palevski verrà emesso un mandato internazionale

Јавниот обвинител Гаврил Бубевски во текот на денешната прес-конференција изјави дека сите инволвирани во убиството на Вања Ѓорчевска и велешанецот Панче Жежовски се идентификувани, а за првоосомничениот кој е во бегство ќе биде издадена Меѓународна потерница. Прес во Обвинителство: Палевски ја убил Вања, татко и му кажал дека дента сама оди на училиште „Извршени се …

Bubevski: Quando inizierà l'indagine, nei confronti di Palevski verrà emesso un mandato internazionale Scopri di più »