• Canada

VIDEO: L'Argentina è la prima finalista della Copa America

Фудбалерите на Аргентина се првите финалисти на овогодинешното издание на Копа Америка, бранителот на титулата го совлада дебитантот Канада со 2:0 (1:0) во полуфиналето на Ист Радерфорд. Хулијан Алварез во 22 минута ја доведе Аргентина во водство на средината на првиот дел, а капитенот Лионел Меси (51`) на почетокот на вториот дел го постави конечниот …

VIDEO: L'Argentina è la prima finalista della Copa America Scopri di più »