• Hamas

Secondo quanto riferito, Hamas ha avanzato una controproposta per l'accordo sullo scambio di ostaggi e prigionieri

Палестинското милитантно движење Хамас им даде на преговарачите контрапредлог за договор за размена на заложници во индиректните разговори за постигнување прекин на огнот во војната во Газа, објави израелскиот весник Хаарец. Предлогот предвидува ослободување на израелските заложници во замена за Палестинците од израелските затвори и постепено повлекување на израелската армија од Појасот Газа по 42-дневен …

Secondo quanto riferito, Hamas ha avanzato una controproposta per l'accordo sullo scambio di ostaggi e prigionieri Scopri di più »