• Bundesliga

VIDEO | Il Bayern ha finalmente vinto la Bundesliga dopo tre partite

Баерн Минхен им се врати на победите по три реми во Бундеслигата и вечерва славеше победа против Волфсбург со 4:2. Фаворитот во овој натпревар тргна фуриозно и по само 19 минути водеше 3:0 со головите на Коман и Милер. Се играше 44. минута кога Волфсбург преку Камински го намали резултатот на 1:3. На стартот од …

VIDEO | Il Bayern ha finalmente vinto la Bundesliga dopo tre partite Scopri di più »