• Spagna

La Danimarca è la prima finalista della Coppa del Mondo!

Данска е првиот финалист на Светското првенство откако вечерва со 26:23 славеше победа против Шпанија, а во финалето ќе игра против подобриот од второто полуфинале во кое ќе играат Шведска и Франција. Шпанците вечерва имаа егал-меч, но како да загубија сила во клучните моменти. По првото полувреме водеше Данска и со 10:15, сепак Шпанците се …

La Danimarca è la prima finalista della Coppa del Mondo! Scopri di più »