• cronaca

Sono arrivati ​​dalla Macedonia con pannolini pieni d'oro, sono stati lasciati a Preševo ​​​​senza gioielli e senza macchina

Двајца патници на граничниот премин Прешево се обиделе преку српската граница во пелени да прошверцуваат златен накит чија вредност се проценува на над 2,2 милиони динари, соопшти Царинската управа на Србија. Цариниците го откриле прекршокот кога автомобил „фолксваген пасат“ со швајцарски регистарски таблички, со кој млад брачен пар се движел од правец на Македонија кон …

Sono arrivati ​​dalla Macedonia con pannolini pieni d'oro, sono stati lasciati a Preševo ​​​​senza gioielli e senza macchina Scopri di più »