• сцена

Kylie Minogue vacanze in Croazia: acquista formaggio e tartufi dalla gente del posto

Австралиската поп-ѕвезда Кајли Миног (54) летува во Хрватска. Популарната пејачка летува со своето друштво во околината на Ровињ во вила со пет ѕвезди од 700 метри квадратни, објави „РТЛ Данас“, а нивните камери ја фатиле и додека во лежерно издание чекала достава на храна. Кајли Миног наводно шета по улиците на градот, а попатнокупува  лубеница, …

Kylie Minogue vacanze in Croazia: acquista formaggio e tartufi dalla gente del posto Scopri di più »