• Serbia

Almeno 12 feriti nell'incidente d'autobus in Bulgaria

Автобус со регистерски таблички од Шабац, Србија во кој се превезувале 48 деца, излетал од автопатот Тракија во Бугарија и се превртел во ендек при што нема загинати, соопшти бугарската полиција Според првичните информации, во несреќата со српскиот автобус на автопат во Бугарија, повредени се четворица возрасни и осум деца. Тоа го изјави заменик-главен секретар …

Almeno 12 feriti nell'incidente d'autobus in Bulgaria Scopri di più »