• riunione

A sinistra raccolte le firme, l'iniziativa per un referendum domani a Xhaferi

Левица утре ќе ја достави до претседателот на Собранието Талат Џафери иницијативата за референдум откако вчера ја заврши постапката за собирање на иницијалните потписи. Според информации од партијата, собрани се повеќе од 150 потписи а првопотпишан на иницијативата е претседателот на Левица Димитар Апасиев. Прашањето за кое Левица бара да се распише референдум гласи: „Дали …

A sinistra raccolte le firme, l'iniziativa per un referendum domani a Xhaferi Scopri di più »