• Siria

Attacchi israeliani nel sud della Siria

Израелските сили рано утрово ја нападнаа позицијата на сириската армија на југот на Сирија, соопшти сириската Опсерваторија за човекови права со седиште во Лондон. „Израелските напади беа насочени кон радарите на сириската армија меѓу провинциите Суеида и Дера“, рече директорот наОпсерваторијата, Рами Абдел Рахман. Тој додаде дека нападите биле изведени „во време кога израелски авиони …

Attacchi israeliani nel sud della Siria Scopri di più »