• luce

Un bambino di cinque mesi è stato ucciso in un bombardamento a Kharkov, uccidendo un totale di otto persone

Загинаа осум лица, меѓу кои и петмесечно бебе, при гранатирање на вториот најголем град во Украина, Харков. Повредени се 17 лица. Три други лица настрадаа во руските напади на областа Лисичанска, источен град каде, заедно со Северодоњецк, руските сили ја фокусираат агресијата изминатите денови. Гувернерот на Харков, Олег Шинехубов информираше за загинати двајца мажи на …

Un bambino di cinque mesi è stato ucciso in un bombardamento a Kharkov, uccidendo un totale di otto persone Scopri di più »