• giardino

Washington non è d’accordo con la creazione di una “zona cuscinetto” nella Striscia di Gaza

САД би се спротивставиле на каков било предлог за создавање тампон зона во Појасот Газа, бидејќи тоа би било спротивно на ставот на Вашингтон дека големината на палестинската енклава не треба да се намалува по актуелниот конфликт, изјави портпаролот на Стејт департментот, Метју Милер. На дневната прес-конференција Милер рече дека меѓу главните принципи на Вашингтон …

Washington non è d’accordo con la creazione di una “zona cuscinetto” nella Striscia di Gaza Scopri di più »