• Russia

"Nintendo" si ritira dalla Russia

Јапонскиот гигант „Нинтендо“ објави дека ја суспендира продажбата на игри во Русија преку својата онлајн продавница и ги прекинува своите операции во сè поизолираната земја. Промените, кои стапија на сила вчера, следат по суспензијата на „Нинтендо“ на испораките на производи во Русија во март 2022 година по инвазијата на Украина. Руските клиенти сè уште можат …

"Nintendo" si ritira dalla Russia Scopri di più »