• Prilep

Un uomo di Prilep che ha rubato dai veicoli è stato arrestato

На ул.„Прилепски бранители“ во Прилеп, точно на полноќ во 00.00 часот полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп го лишиле од слобода Е.А.(41) од Прилеп. Како што денеска соопштија од МВР, тој се сомничи дека извршил тешки кражби во возила и дека одзел различни предмети. „Украденото е пронајдено и вратено на сопствениците, а по …

Un uomo di Prilep che ha rubato dai veicoli è stato arrestato Scopri di più »