• premier League

VIDEO: Il Liverpool pareggia con l'Arsenal, capolista della Premier League

Фудбалерите на Ливерпул победија на гостински терен во Лондон против Фулам со 3:1, во натпреварот од 34 коло во Премиер лигата и се израмнија со првопласираниот Арсенал. Ливерпул поведе во 32 минута со голот на Трент Александар Арнолд, а израмни Тимоти Кастањ во втората минута од судиското надополнување на првиот дел. Гостинскиот тим дојде до …

VIDEO: Il Liverpool pareggia con l'Arsenal, capolista della Premier League Scopri di più »