• fan

VIDEO: Mane conquista i tifosi del Bayern, sale sugli spalti e guida gli applausi

Баерн Минхен фуриозно тргна во одбраната на титулата во Бундеслигата со убедлив триумф од 1:6 на гостувањето кај Ајнтрахт Франкфурт, кој е актуелен победник во Лигата на Европа. Роберт Левандовски си замина од Баерн по осум години, но срцата на навивачите ги освои засилувањето од Ливерпул, Садио Мане. Имено, по завршување на натпреварот, навивачите на …

VIDEO: Mane conquista i tifosi del Bayern, sale sugli spalti e guida gli applausi Scopri di più »