• Mitsotakis

Mitsotakis ha incontrato Guterres – Cipro, argomento principale

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис и генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш се сретнаа во седиштето на ОН во Њујорк. Главна тема било кипарското прашање и приоритетите на Грција како непостојана членка на Советот за безбедност во периодот 2025-2026 година биле темите за кои разговарале г, јави дописничката на МИА од Атина. Како што информираа од …

Mitsotakis ha incontrato Guterres – Cipro, argomento principale Scopri di più »