• mvr

VIDEO: Sequestrati 120 chilogrammi di tabacco trinciato e 19.000 sigarette

Полициски и царински службеници запленија 120 килограми режан тутун и 19.000 парчиња цигари, за кои не била платена акциза во износ од 250.000 денари, информираат вечерва од Министерството за внатрешни работи. „Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за економски криминал и корупција во координација со СВР – Скопје и Царинската управа, по …

VIDEO: Sequestrati 120 chilogrammi di tabacco trinciato e 19.000 sigarette Scopri di più »