• Israele

Gli israeliani intendono montare diecimila tende vicino alla città di Rafah

Израелските медиуми јавија дека Израел има намера да постави 10.000 шатори во близина на градот Рафах, во јужниот дел на Појасот Газа, во рок од две недели, како подготовка за копнената инвазија на неговата армија врз градот. Израелскиот канал Кан наведува дека официјалниот документ што го добил укажува дека Израел ќе постави 10.000 шатори надвор …

Gli israeliani intendono montare diecimila tende vicino alla città di Rafah Scopri di più »