• Vladimir Putin

Incontro Putin - Bin Salman: Principali argomenti i rapporti tra i due paesi e la situazione a Gaza

Рускиот претседател Владимир Путин и саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман во главниот град на Саудиска Арабија, Ријад разговараа за натамошниот развој на соработката меѓу двете земји и ситуацијата во Појасот Газа. Бин Салман ја пофали соработката меѓу Русија и Саудиска Арабија која помогна, како што наведе, „да се отстранат тензиите на Блискиот Исток“, објави саудиската …

Incontro Putin - Bin Salman: Principali argomenti i rapporti tra i due paesi e la situazione a Gaza Scopri di più »