• barcellona

Il Barcellona, ​​in una corsa contro il tempo, non ha ancora registrato i nuovi rinforzi

Управата на Барселона е во трка со времето за да ги регистрира фудбалерите што ги донесе во летниот преоден рок бидејќи не може да го исполни финансискиот фер-плеј на Ла Лига. Барселона потроши 153 милиони евра за купување на Роберт Левандовски, Рафиња и Жил Кунде, додека Френк Кеси и Адреас Кристенсен дојдоа како слободни играчи, …

Il Barcellona, ​​in una corsa contro il tempo, non ha ancora registrato i nuovi rinforzi Scopri di più »