Gandalf de "Il Signore degli Anelli" è stato ricoverato d'urgenza in ospedale, il famoso attore è caduto dal palco

Познатиот актер Иан Мекелен е итно пренесен во болница откако се повредил во текот на настап. Синоќа, за време на изведбата на претставата „Player Kings“ во лондонскиот театар „Ноел Кауард“, 85-годишниот актер Сер Иан Мекелен доживеал несреќа на сцената што резултирала со хоспитализирање. Мекелен, познат по улогата на Гандалф во филмската сага „Господарот на прстените“ …

Gandalf de "Il Signore degli Anelli" è stato ricoverato d'urgenza in ospedale, il famoso attore è caduto dal palco Scopri di più »

È morta la star della musica Paul Spencer: la sua canzone più famosa è nota a tutti gli appassionati di calcio

Музичката ѕвезда и член на групата „Дарио Џи“, Пол Спенсер, почина од рак на 53-годишна возраст, пренесува „Скај њус“. На Спенсер минатата година му беше дијагностициран рак на дебелото црево во четврта фаза и оттогаш тој редовно ги ажурираше следбениците за неговото здравје. „Со голема тага соопштуваме дека денес почина нашиот сакан Пол Спенсер. Беше …

È morta la star della musica Paul Spencer: la sua canzone più famosa è nota a tutti gli appassionati di calcio Scopri di più »

Il film cult "Ufficiale e gentiluomo" con Richard Gere avrà una nuova versione: si sa chi sostituirà il famoso attore

Култната романтична драма „Офицер и џентлмен“ во која главната улога ја толкуваше Ричард Гир, наскоро ќе добие нова верзија, потврдија од „Вараети“. Главната улога во претстојниот филм ќе ја толкува Мајлс Телер, ѕвездата на филмовите „Ритамот на лудилото“ (Whiplash) и „Топ Ган: Маверик“ (Top Gun: Maverick). Сè уште не е познато кој ќе ја игра …

Il film cult "Ufficiale e gentiluomo" con Richard Gere avrà una nuova versione: si sa chi sostituirà il famoso attore Scopri di più »

Perché quella posa? Un esperto rivela perché William e i bambini hanno voltato le spalle a Kate in una nuova foto che ha scattato

Принцезата Шарлот и принцовите Џорџ и Луис со емотивна порака му го честитаа Денот на таткото на својот татко, принцот Вилијам. Покрај фотографијата направена од нивната мајка, принцезата од Велс, Кејт Мидлтон пишуваше: „Те сакаме, тато. Среќен ден на таткото“. Кејт ги фотографираше децата и сопругот на почетокот на оваа година на брегот на Норфолк, …

Perché quella posa? Un esperto rivela perché William e i bambini hanno voltato le spalle a Kate in una nuova foto che ha scattato Scopri di più »

FOTO | Fan entusiasti: Brooke Shields si è presentata con le Crocs gialle ai Crocs Awards

Синоќа се одржа 77. доделување на престижните награди Тони, признанија кои се доделуваат за исклучителна глума во живо во Бродвејскиот театар. Американската актерка Брук Шилдс (59) се појави на црвениот тепих во многу необично издание – долг жолт фустан и кломпи Крокс во слична нијанса. Нејзиното издание привлече големо внимание, а фановите ја пофалија за …

FOTO | Fan entusiasti: Brooke Shields si è presentata con le Crocs gialle ai Crocs Awards Scopri di più »

VIDEOINTERVISTA | Gli studenti del dipartimento di musica e danze tradizionali di "Ilija Nikolovski - Luj" con il concerto finale "Airlija"

La musica e le danze tradizionali macedoni vengono studiate da due decenni al DMBUC "Ilija Nikolovski - Luj", e gli studenti e i professori di questa direzione hanno preparato un'esperienza concertistica unica sotto forma di un musical di canti, danze, musica, costumi e costumi tradizionali macedoni. scenografia. Il concerto finale, chiamato semplicemente ed appropriatamente "Airlia", si terrà il 18 giugno a...

VIDEOINTERVISTA | Gli studenti del dipartimento di musica e danze tradizionali di "Ilija Nikolovski - Luj" con il concerto finale "Airlija" Scopri di più »

FOTO | Il fratello della principessa Diana ha divorziato per la terza volta e ha già una nuova fidanzata: la coppia è stata "beccata" a scambiarsi tenerezze

Братот на принцезата Дајана, Чарлс Спенсер (60) неодамна објави дека се разведува со сопругата Карен. Инаку, ова е трет развод на Чарлс. Двајцата се во брак од 2011 година и ја имаат 12-годишната ќерка Шарлот Дијана. Чарлс изјави дека е „многу тажен“ поради разводот, но според последните фотогграфии кои се појавија во јавноста, се чини …

FOTO | Il fratello della principessa Diana ha divorziato per la terza volta e ha già una nuova fidanzata: la coppia è stata "beccata" a scambiarsi tenerezze Scopri di più »

FOTO | Per loro non c'è scampo: Ben Affleck e Jennifer Lopez "beccati" nella villa congiunta, i loro volti scuri dicono tutto

Славната двојка Бен Афлек и Џенифер Лопез, откако поминаа неколку часа заедно во својата вила вредна 60 милиони долари, за која во медиумите постојано се пишуваше во последните денови, продолжија со дружењето во куќата на Афлек во Брентвуд, која ја изнајмува со месеци. Но, тие не беа сами, пренесува „Пејџ Сикс“. Таму била и поранешната …

FOTO | Per loro non c'è scampo: Ben Affleck e Jennifer Lopez "beccati" nella villa congiunta, i loro volti scuri dicono tutto Scopri di più »

Zdravko Colic ha venduto la villa per più di un milione di euro: nessuno sa dove vivrà adesso il cantante

Регионалната музичка ѕвезда Здравко Чолиќ ја продаде семејната куќа во Кошутњак, Белград за повеќе од еден милион евра. Како што дознаваат српските медиуми тој брзо нашол купувач за имотот, но каде е неговиот нов дом засега не е познато. Чолиќ ја чува својата приватност во тајност и само најтесниот круг на луѓе се информирани дека …

Zdravko Colic ha venduto la villa per più di un milione di euro: nessuno sa dove vivrà adesso il cantante Scopri di più »

FOTO | Angelina Jolie ha brillato come una principessa sul tappeto rosso, ha mostrato anche il nuovo tatuaggio tra i seni

Холивудската актерка Анџелина Џоли ја освои една од најпрестижните награди во кариерата на синоќешното доделување на наградите Тони во Њујорк, како продуцент на претставата „Аутсајдерите: Нов мјузикл“ (The Outsiders: A New Musical). Таа за оваа специјална вечер се појави во зелена кадифена кринолина сочинета од корсет и широко лелеаво здолниште, скроено по нејзини мерки, а …

FOTO | Angelina Jolie ha brillato come una principessa sul tappeto rosso, ha mostrato anche il nuovo tatuaggio tra i seni Scopri di più »