Историскиот гол на Ван Бастен (ВИДЕО) - Слободен печат

Историскиот гол на Ван Бастен (ВИДЕО)

На денешен ден во 1988 година, Холандија стана европски шампион откако во финалето го совлада тогашниот СССР со 2:0.

Токму во финалето е постигнат најубавиот гол во историјата на Европските првенства, а е дело на голгетерот на „лалињата“, Марко ван Бастен.

Прочитајте и...  Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Прочитај повеќе

Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Слободен печат

Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Слободен печат

Агаси дури четири пати беше допингуван и сетоа тоа беше заташкано

Слободен печат

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Остави Коментар

пет + десет =

Прочитај повеќе

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат