Историска одлука, Ливерпул прави ДВА тима! (ФОТО)

Редси потврдија дека четвртфиналниот натпревар од англискиот „Лига куп“ против Астон Вила ќе го одигра на 17 декември декември оваа година.

Наредниот ден на 18 декември фудбалерите на германскиот менаџер Јирген Клоп ќе имаат и настап на Светското клупско првенство во Доха (Катар).

Во полуфиналето Ливерпул ќе игра со победникот од четвртфиналната пресметка Монтереј (Мексико)/Ал Сад (Катар)-Хингхен Спорт (Нова Каледонија). Финалето на Светското клупско првенство во Доха ќе се игра на 21 декември.

Редси официјално потврдија дека ќе склопат два состави за споменатите натпревари на 17 и 18 декември.

Прочитајте и...  Дали Ѓоковиќ сепак ќе игра на „УС Опен“? (ВИДЕО)

Но, од друга страна екипата од „Енфилд“ истакнува ова не бепе идеално сценарио, тоа е исход што беше постигнат со најдобри интереси за натпреварувањата, другите клубови и самите себеси како единствениот мотивирачки фактор.

Прочитај повеќе

Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Слободен печат

Сејдини: Првата лига ќе брои 12 клубови

Слободен печат

Присутните делегати го усвоија финансискиот план – буџет на ФФМ

Слободен печат

Поп Ацев исплива соло маратон во чест на легендата Нико Нестор

Слободен печат

Комедија во Романија: Трипати го повторуваа пеналот, сите утнаа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џејмс: Безбедно можеме да ја завршиме НБА сезоната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Волкановски успеа да ја одбрани титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд исфрлен од ноќен клуб во Норвешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вака би изгледала табелата во Премиер лигата без судиските грешки! (ФОТО)

Слободен печат

Дали Ѓоковиќ сепак ќе игра на „УС Опен“? (ВИДЕО)

Слободен печат

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат