Историска ноќ за Леброн Џејмс, го помина Коби Брајант и стана трет најдобар стрелец во историјата на НБА (ВИДЕО) - Слободен печат

Историска ноќ за Леброн Џејмс, го помина Коби Брајант и стана трет најдобар стрелец во историјата на НБА (ВИДЕО)

Кошаркарот на ЛА Лејкерс дојде до бројката од 33.655 поени во кариерата и сега пред него се само уште Карл Мелоун и Карим Абдул Џабар.

Лос Анџелес лејкерс загуби со 108:91 на гостувањето кај Филаделфија, но натпреварот помина во знакот на Леброн Џејмс кој стана третиот најдобар стрелец во историјата на НБА лигата.


Џејмс во поразот постигна 29 поени и застана на бројката од 33.655 поени, 11. повеќе од Коби Брајант, а пред него се уште само Карл Мелоун со 36.928 поени и Карим Абдул-Џабар со 38.387 поени.


Леброн е најдобар стрелец во историјата на плејоф натпреварите со 6.911 но овие поени не влегуваат во оваа бројка, бидејќи се однесува само за поени во натпревари од регуларниот дел од сезоната.

 

Резултати:
Детроит – Бруклин 111:121
Кливленд – Чикаго 106:118
Минесота – Оклахома сити 103:114
Филаделфија – ЛА лејкерс 108:91.

Прочитајте и...  Ленард: Ти благодарам Коби, за сè што направи за мене! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

Остави Коментар

три + дваесет =

Прочитај повеќе

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат

Касилјас и официјално ќе се кандидира за претседател на Шпанската федерација

Слободен печат