Истиот добар Чех, само спортот е различен! (ВИДЕО)

Поточно, Чех е дел од спортот кој што е многу популарен во Чешка и кој го сакал уште како дете, блесна уште на дебитантскиот меч во хокеј на мраз.

Секако, ништо чудно кога станува за еден од најдобрите голмани во историјата, потпиша за хокеарскиот клуб на Гилфорд Феникс.

Одлично се снаоѓа и во овој зимски спорт, придонесе во триумфот на својата екипа, после 2:2 во регуларниот дел успеа да одбрани пенал.

Чех на дебитантскиот дуел беше и прогласен за играч на натпреварот.

Прочитајте и...  Бисерка Петровиќ: Кога го гледам Новак, како да го гледам мојот Дражен

Прочитај повеќе

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Фидан Коминовски

Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат

УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Слободен Печат

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат

Вајлдер го отпушти тренерот поради кој ја загуби борбата со Фјури

Слободен печат

СЕХА: Задар ќе биде домаќин на годинешниот фајналфор

Слободен печат