Испиша историја во 2019 година: Здравко Чолиќ одржа шест концерти во Белград, тешко дека некој ќе го стигне! (ВИДЕО)

Шест белградски арени, шест тричасовни дружења со публиката, шест енергични ноќи и 120.000 продадени влезници. Дали може повеќе од ова?

„Продужи даље, продужи даље, иди од мене…“  Така пееше Здравко Чолиќ на сите негови шест концерти во белградската „Штарк“ арена и тоа во еден глас со публика од сите генерации.

Со овие шест концерти легендарниот Чола докажа и покажа дека е број еден на Балканот. Докажа дека поп-музиката е сè уште е најпопуларна помеѓу генрациите на овие простори.

Фото: Промо

Шест белградски арени, шест тричасовни дружења со публиката, шест енергични ноќи и 120.000 продадени влезници. Дали може повеќе од ова?

Рекорд на рекордите. Ова навистина го може само Здравко Чолиќ и никој друг, бидејќи тешко дека некој во иднина ќе ги надмине овие бројки.

 

View this post on Instagram

 

Beograd 3/6…🎶

A post shared by Zdravko Čolić (@zdravkocolicofficial) on

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат