Исланд извлече реми со Грција - Слободен печат

Исланд извлече реми со Грција

Со овој кикс, исланѓаните и направија услуга на Македонија која со победа против Грција во недела ќе го обезбеди првото место во групата 3.

Во преостанатите натрпевари, најголемото изненадување го направи Косово кое одигра нерешено со поранешниот светски вицешампион, Полска. Изненадувањето ќе беше поголемо доколку полјаците не постигнаа гол во последните моменти од натпреварот за 23:23.

Кикс направи и Словенија која е поразена на гостувањето кај Летонија со 25:24 но и двете репрезентации обезбедија пласман на ЕП 2020.

Резултати
Група 1
Израел – Германија 25:40
Косово – Полска 23:23

Група 2
Швајцарија – Хрватска 28:33
Белгија – Србија 26:37

Група 3
Турција – Македонија 25:26
Грција – Исланд 28:28

Група 4
Летонија – Словенија 25:24

Група 5
Финска – Чешка 24:26
БиХ – Белорусија 25:31

Група 7
Словачка – Унгарија 20:21

Група 8
Украина – Данска 30:33

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ: Знам дека ме сакаат, но нема да се занимавам со политика!

Слободен печат

КЛ7 ќе биде организатор на меѓународен ракометен турнир

Слободен печат

Ваква тројка не е видена во НБА, Лаури во стил на фудбалер! (ВИДЕО)

Лампард ќе добие „подарок“ од Реал Мадрид вреден 55 милиони евра!?

Слободен печат

Салах знае зошто Ливерпул не го победи Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дончиќ одличен во дербито на Западот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

2 × 4 =

Прочитај повеќе

Гостивар непријатно го изненади шампионот МЗТ Скопје

Слободен печат

Португалија е новата ракометна сензација во Европа

Слободен печат

Официјално: Ешли Јанг нов играч на Интер! (ФОТО)

Слободен печат

Ниту Барса, ниту Реал: Неочекувана одлука на Нејмар!

Слободен печат

Бомбашки напад на судија, откажани сите натпревари на Кипар! (ФОТО)

Слободен печат

Словенците „газат“ кон полуфинале, Бомбач го потопи Исланд!

Слободен печат