Искршено инклузивно игралиште и спортско рекреативно катче во Кисела Вода (ФОТО)

До редакцијата на „Слободен печат“ пристигна поплака од една граѓанка која е револтирана од вандализмот и здравиот разум на жителите, кои искршиле инклузивно игралиште и спортско рекреативно катче, уште пред тоа да биде отворено.

Имено, станува збор за  дворот на ПОУ „Д-р Златан Сремец” на 25.12.2019 год е најавено отворање на спортско рекреативно катче за ученици со посебни потреби во Кисела Вода.

Според очевидците уште во неделатата игралиштето било искршено.

За овој настан се пожалија на Фејсбук и надлежните од ПОУ „Д-р Златен Сремец“.

Прочитајте и...  Филипче: Владата денеска ќе одлучи дали ќе се одложат сите јавни собири поради коронавирусот

Прочитај повеќе

Филипче: Засега треба да бидеме внимателни до 6 март

Слободен печат

ДРАМА ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА: Виничанец сомнителен на коронавирус побегнал низ прозорец, полицијата го чува во домашен карантин

МИА Агенција

Загина уште еден турски војник, а двајца се ранети на северозападот на Сирија

Слободен печат

Виена: Тинејџер 30 пати со нож ја прободел поранешната девојка, лекарите се борат за нејзиниот живот

Слободен печат

Министрите за здравство на земјите од ЕУ на состанок во Брисел за коронавирусот

Слободен печат

Американски Апелациски суд ја блокира програмата на Трамп за мигрантите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Заев му подари на Мицкоски значка со НАТО, Мицкоски нему празен „Луј Витон“ паричник

Слободен печат

Заев откри дека ќе биде носител на изборната листа во четворката

Слободен печат

Долгови или инвестиции, што дебатираа Заев и Мицкоски за економијата

Слободен печат

Трамп потврди: Ќе потпишеме договор со талибанците во Авганистан

Слободен печат

Заев ги покажа договорите од Мицкоски како директор на ЕЛЕМ: Иста услуга еднаш 1,6 милиони, после 8 милиони евра

Слободен печат

Судир на автобус и воз во Пакистан, најмалку 14 загинати

МИА Агенција