ИСКРЕНИ ИСПОВЕДИ кои луѓето никогаш не би ги признале пред други

Сите имаме некоја тајна која ја криеме и се надеваме дека никогаш и никаде нема да биде откриена. Некои не би го признале тоа ни пред личноста на која најмногу ѝ веруваат.

Интернетот, од друга страна, ни ја дава привилегијата да се скриеме зад псевдоним и илустрација, па да дејствуваме анонимно.

Ова се неколку искрени исповеди споделени на интернет, за кои корисниците собрале храброст да се отворат пред голема публика, а сепак анонимно:

„Кога спијам со играчки гледам секогаш да им се откриени главите, за да можат да дишат.“

„Повеќе ми е жал за животните кои гинат во пожари отколку за луѓето.“

„Одржувам страница за нашата населба. Така дознав кои родители не ги вакцинираат децата и не дозволуваме нашите да се дружат со нив.“

„Се преселив илјадници километри од пријателите и семејството и никогаш не сум била посреќна.“

„Девојка ми мисли дека мразам кучиња. Многу сакам, но не сакам да минам низ болката поради нивната смрт.“

„Моето момче веќе не работи за викенди. Ми недостига времето кое го имав за себе.“

„Го сакам кучето на сестра ми, но сум целосно индиферентен во однос на внук ми.“

„Ретко доцнам на работа, но кога тоа се случува е затоа што сум си играл со кучето.“

„Еднаш на два месеца се јавувам на работа и кажувам дека сум болна, за да можам да се наспијам тој ден.“

„Повеќе се грижам за напуштени животни отколку за сиромашни луѓе.“

„Имав секс со мајка му на другар ми. Јас сум биолошки татко на брат му, а тој ништо не знае.“

„Им го позајмувам куферот на моите пријатели кои патуваат. Јас засега не можам да си дозволам патување, па барем тој нека прошета малку.“

„Јас сум успешна жена научник. Но, повеќе од кариерата и платата, сакам да имам маж и деца.“

„Пронајдов напуштена руска сина мачка на улица и потајно се надевам дека никој нема да ја препознае и да ја бара назад.“

„Кога составуваме сложувалки со моите, кријам едно парче за јас да бидам тој што ја завршил.“

Прочитајте и...  Мора да го подготвите за вашите најблиски: Домашен леб со билки!

Прочитај повеќе

Мора да го подготвите за вашите најблиски: Домашен леб со билки!

Васко Спасоски

Антониа Гиговска: Спокојот на Пелистер ме подготвува за нови музички дела

Слободен печат

Дознајте зошто не треба да ги фрлите семките од лимон!

Васко Спасоски

Познатата терапевтка советува: Во овој случај подобро е да го сокриете неверството!

Слободен печат

Џеј Ло со храбра спортска комбинација максимално ги истакна своите облини! (ФОТО)

Слободен Печат

Сакаше да поразговара со принцот Чарлс, но се возбуди и се струполи на земја – Принцот не стигна ниту да му подаде рака (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убавата бисексуална Афроамериканка е новата „Batwoman“

Слободен печат

Една од најчудните туристички атракции во светот: Ѕирнете во „Катедралата на отпадот“ (ФОТО)

Слободен печат

Фасцинантна приказна украсена со долгогодишно прераскажување: Кралот Умберто и неговиот одамна изгубен „двојник“

Слободен печат

Кралски правила кои не смее да ги прекрши ниту кралицата Елизабета

Слободен печат

Најсочното колаче чија арома ќе го намами целото семејство: Одличен десерт за летно уживање! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ја враќа вашата кожа децении наназад: Маска за лице која е посилна од ботокс! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат