Исчезнато е шестгодишно дете во Босна, родителите сметаат дека е затрупано во песок – Слободен печат
ВестиРегион

Исчезнато е шестгодишно дете во Босна, родителите сметаат дека е затрупано во песок

Семејството се сомнева дека тоа е затрупано со песок преку устата, пренесуваат босанските медиуми.

Во Босна и Херцегодина шестгодишно дека се води каде е исчеснато, откако пред два дена паднало во надојдената река Босна.

Семејството се сомнева дека тоа е затрупано со песок преку устата, пренесуваат босанските медиуми.

Мештаните на Бегов Хан, од каде е исчезнатото дете, потпомогнати од спасувачки екипи го пребаруваат коритото на реката Босна. Во потрагата учествуваат екипи на Горската служба за спасување од Завидовиќ, како и други спасувачки екипи, кои денеска го пребаруваат брегот на реката Босна.

Тие со чамци ќе го поминат коритото кон Жепча. Се очекуваат и екипи од Зеница, како и припадници на Кантоналната и Федрална управа за цивилна, кои вчера о пребараа теренот на брегот, користејќи дронови за да ги анализираат снимките.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close