8 C
Скопје

Исчезнато дете од дом за деца од социјален ризик во Кавадарци

Во ОВР Кавадарци, вработена од Мал групен дом за деца од социјален ризик во Кавадарци, вчера пријавила дека единаесетгодишно дете, нивен штитеник, како и повеќе пати претходно, се оддалечило од домот. За ова денеска информираше портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Тој додаде дека се работи на пронаоѓање на детето

Прочитајте и...  Го излажале дека добил наследство, па им уплатил 4.530 евра

Поврзани вести

ВИДЕО I Русија ја активира северната флота: Целта е да се заземат стратешките точки на Арктикот по секоја цена

Слободен печат

Повторно се тресеше Хрватска: Земјотрес е забележан и во Словенија

Слободен печат

ВИДЕО I Заврши судењето за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд: Војска и хеликоптери низ улиците на САД, Дерек Шовин е виновен

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: 12-годишно девојче oд Велес, брутално нападнато од својата врсничка додека останатите гледаат и снимаат со телефон

Слободен печат

Кинеската вакцина е 93 отсто ефикасна во спречување на хоспитализација: Не е забележам ниту еден смртен случај

Слободен печат

Вработен во казино играл со пари што ги извадил од апарати, „се покрил“ со 5.000 службени евра

Слободен печат

Остави Коментар