Исчезната шпанска скијачка Очоа пронајдена мртва

Телото на легендарната шпанска скијачка е пронајдено во областа ла Пењота на планинскиот венец Серседиља во провинцијата Мадрид. Нејзиното исчезнување беше пријавено на 23 август од страна на нејзината ќерка, а телото е пронајдено денеска.

– Солидарноста и поддршката во Серседиља беа необјасниви. Голем број на спасувачки екипи и волонтери се вклучија во потрагата за Бланка. Сочувство до нејзиното семејство – изјави премиерот Санчес.

Бланка Фернандез Очоа последен пат беше видена во Араваки, додека нејзиниот автомобил беше пронајден во неделата во градот Серседиља.

Шпанската скијачка учествуваше на четири Зимски Олимписки игри, помеѓу 1980 и 1992 година и стана прва Шпанка која освои медал во скијачките дисциплини. Таа на ЗОИ во Албервил го освои бронзениот медал во слалом.

Прочитајте и...  На денешен ден: Кошаркарскиот „Моцарт“ ги постигна последните 30 поени!

Прочитај повеќе

Ливерпул во Вулверхемптон ќе ја бара замената за Вернер

Слободен печат

На денешен ден замина кошаркарскиот Моцарт 

Слободен печат

УФЦ во проблеми, третата и најголема ѕвезда Мекгрегор заминува во пензија

Слободен печат

Германецот му верува на Михајловски: Дисингер верен на Вардар!

Слободен печат

Шеста рунда, нема заразени во Премиер лигата

Слободен печат

Адеми блеска во дресот на Динамо Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Унгарски борач прележа коронавирус, па почина откако се врати на тренинг!

Слободен печат

Вернер се посрамоти пред „трансферот“ во Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Неопислива среќа, Ѓоковиќ: Мојот прв тениски рекет! (ВИДЕО)

Слободен печат

Санчо парично казнет поради шишање без маска (ФОТО)

Слободен печат

Баварски час по фудбал во Леверкузен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат