Исчезнала млада жена од Грчец

Фото: МВР

31-годишна жена од скопското село Грчец вчера била пријавена за исчезната, соопшти МВР.

„На 07.06.2023 во 14.00 часот во Полициското одделение Сарај, А.Н.(28) од с.Грчец, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата сестра П.Н.(31) од с.Грчец“, велат од полицијата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на жената.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот