Исчезна маж од Скопје, семејството моли за помош

На социјалните мрежи пред еден час е упатен апел до сите граѓани да помогнат во потрагата по исчезнат маж од Скопје, поточно од скопската населба Маџари.

Се работи за исчезнат маж со име Ангеловски Васил, кој дома не се вратил од еден часот попладнево, семејството вели дека насекаде го барале, но безуспешно.

Човекот, вели неговиот син на Фејсбук, има склероза и деменција. Излегол од својот дом со црвен пони велосипед и сина јакна (шушкавец), со светло сина капа.

Семејството моли за помош, доколку имате било каква информација која би била од помош за неговите најблиски јавете се на следниов број: 070/383-343

Tatko mi Angelovski Vasil ne e vraten od 13:00 casot go barame nasekade,covekot skleroticen i so demencija,izlezen e so…

Publiée par Boshko Angelovski sur Mardi 20 octobre 2020

 

Прочитајте и...  Прилеп бара дополнителни рестриктивни мерки: И матичните лекари во системот на ротација на Инфективното одделение

Поврзани вести

Амазон ќе исплати 500 милиони долари во празнични бонуси за вработените

Слободен печат

Навални: ЕУ да не остане нема ако на било кој кандидат му се забрани учество на руските избори

Слободен печат

Одлука на Советот на Општина Битола: Донација од 40.000 евра за изградба на модуларна болница

Слободен печат

Филипче: „Полициски час“ нема да донесе ништо, есенскиот пик на вирусот е зад нас

Слободен печат

Во Србија на секои 28 минути едно лице ја губи битката со коронавирусот: Нови 7.790 случаи, 57 лица починаа

Слободен печат

И за вакцината за ковид-19 се поделивме, едни со Русите, други со Американците

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian